Facebook

Twitter

Apie mus

Bendra

FIT4Jobs projekto rezultatai

Visoms šalims baigus vykdyti projekto FIT4Jobs veiklas ir išanalizavus rezultatus bei sukauptą patirtį įdomiausia informacija - projekte dalyvavusių jaunuolių įspūdžiai ir atsiliepimai trumpai pateikiama baigiamojoje projekto informacinėje skrajutėje (anglų kalba). Galite paskaityti kaip projekte sekėsi Graikijos, Airijos, Latvijos, Lietuvos, Portugalijos, Ispanijos jaunimui. Taip pat rasite keletą darbdavių, kurie įdarbino projekte dalyvavusius jaunuolius, nuomonių.

Skaityti daugiau...

Prasideda projekto „Pradėk IT karjerą“ dalyvių praktika

Projektas "Pradėk IT karjerą" žengia į savo galutinį etapą ir pristato mokymuose dalyvavusius jaunuolius Lietuvoje veikiančioms įmonėms, kurios domisi galimais IT specialistais. Jaunuoliams jau įteikti bazinių mokymų baigimo pažymėjimai. Beveik visi mokymų dalyviai jau turi praktikos vietas įmonėse, kuriose daugelis vėliau turės galimybę įsidarbinti ir sėkmingai tęsti pradėtą karjerą IT srityje.

Skaityti daugiau...

Veikla ir laimėjimai

Į aljansą „Langas į ateitį“ 2002 m. gegužės mėn. susibūrė Lietuvos verslo lyderės – mobiliojo ryšio bendrovė „Omnitel“, fiksuoto ryšio kompanija „Lietuvos telekomas“ (dabartinė „Telia“), didžiausi šalies bankai „Hansabankas“ (dabar „Swedbank“) ir „SEB Vilniaus bankas“ bei didžiausios Lietuvos IT bendrovės - "Alna" ir „Sonex“ (dabar „ATEA“).

 

Pirmieji viešojo interneto prieigos taškai Lietuvoje

„Langas į ateitį“ inicijavo abipusį verslo ir valdžios institucijų bendradarbiavimą, kuris davė svarių rezultatų. Bendradarbiaujant su šalies savivaldybėmis 2002 m. Lietuvoje įkurti 75 „Langas į ateitį“ viešieji interneto prieigos centrai.

2002 m. pabaigoje į projektą įsitraukė ir šalies Vyriausybė – pasirašyta aljanso „Langas į ateitį“ ir LR Vidaus reikalų ministerijos bendradarbiavimo sutartis. Pagal šią sutartį 2003 m. aljansas ir VRM kartu įsteigė dar 100 viešųjų interneto prieigos centrų.

Nuo 2006m. spalio mėn. aljansas kartu su partneriais administravo LR VRM vykdomą dar 400 viešųjų interneto prieigos taškų steigimo projektą, kurio rezultatas –  vieningas Lietuvos interneto taškų tinklas, jungiantis per 800 interneto prieigos vietų.

 

Kompiuterinio raštingumo mokymai gyventojams

Šalia 2003 m. viešųjų interneto centrų steigimo projekto aljansas finansavo ir organizavo gyventojų mokymą naudotis internetu. Per 7 projekto vykdymo mėnesius interneto pradmenų kursą išklausė 20 000 Lietuvos gyventojų.

Aljanso veiklą interneto centrų steigimo srityje pratęsė LR Vidaus reikalų ministerijos įgyvendinamas ES remiamos „Phare“ socialinės-ekonominės sanglaudos programos finansuojamas projektas „Viešųjų interneto prieigos taškų steigimas kaimiškose vietovėse". Pagal šį projektą Lietuvoje įsteigta dar 300 interneto centrų.

Tęsdamas savo misiją, „Langas į ateitį“ teikė paraišką ir 2006 m. gavo paramą iš ES fondų gyventojų kompiuteriniam raštingumui ugdyti. Pagal projektą „Lietuvos e-piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenys“ 50 400 šalies gyventojų buvo suteikta kompiuterinio raštingumo žinių.

2006-2008 m. pagal „Microsoft Unlimited Potential“ programą buvo sukurti keturi nemokami kursai internete, kur kompiuterinio raštingumo pradmenis įgiję žmonės galėjo tobulinti savo žinias.

Atsižvelgiant į šalies poreikius 2010-2012 m. buvo įgyvendintas kitas didelis ES fondų projektas „Lietuvos e. piliečiui – paslaugos internete“, kurio metu 16 259 šalies gyventojai buvo mokomi kompiuterinio raštingumo pagrindų bei e. paslaugų.

 

Skatinimas saugiai naudotis e. paslaugomis

Pastaraisiais metais „Langas į ateitį“ didelį dėmesį skiria saugesniam interneto naudojimui. Bendradarbiaujant su Švietimo informacinių technologijų centru 2011 m. visi Lietuvos pedagogai buvo kviečiami į nuotolinį kvalifikacijos tobulimo kursą „Ką turi žinoti pedagogas apie grėsmes internete“. 2010-2012 m. pagal „Leonardo da Vinci mokymosi visą gyvenimą programą” įgyvendintas tarptautinis e-GUARDIAN projektas, kurio metu keturių šalių partnerių konsorciumas sukūrė kompleksinį mokymų produktą pedagogams apie saugesnį internetą.

Nuo 2012 m. vasaros „Langas į ateitį“ priklauso „Saugesnis internetas LT SICII“ projekto įgyvendinimo konsorciumui. Atlieka suaugusiųjų mokymo centro bei projekto žinomumo didinimo funkcijas: organizuoja seminarus vaikų globos namų darbuotojams, kuria kompiuterinę mokomąją priemonę ir t.t.

Aktyviam gyventojų skatinimui naudotis e. paslaugomis skirtas projektas www.epilietis.eu. Tai svetainė, skirta nemokamai mokytis e. valdžios ir privačių e. paslaugų.

„Langas į ateitį“ veikla, kaip privataus verslo ir valstybės bendradarbiavimo pavyzdys siekiant bendrų tikslų, tapo puikia Lietuvos sėkmės istorija, pristatant mūsų šalį pasaulyje.

 

Apdovanojimai 

e-inclusion finalistLogo regiostar winner 2010301401European alliance on skills for employability logo 2

Naujasis knygnesysall digital

  

 

 

Lietuvoje

  • 2003 m. Infobalt Žiniasklaidos konkurso nominacija „Metų projektas“

  • 2004 m. Žinių ekonomikos forumo apdovanojimas „Žinių ekonomikos įmonė 2004“

  • 2007 m. „Naujasis knygnešys“ apdovanojimas „Geriausias e. turinio projektas“

  • 2012 m. Europos socialinio fondo apdovanojimas „Sėkminga partnerystė“ 

  • 2013 m. "Naujasis knygnešys" apdovanojimas "Geriausias e. spendimas"

 

Tarptautiniai


Besidomintiems partnerystės sąlygomis asociacijoje „Langas į ateitį“ prašome kreiptis e.paštu info@langasiateiti.lt arba tel. 8 5 2397813.

Partneriai

Nariai

    atea1    swedbank format

valiunas ellex1    prservice logo

 

Socialiniai partneriai ir rėmėjai

 

ldb formate susisiekimo ministerija formate vrm formate 

ms formate     TElogo    barclays

 

Taip pat prisidedame prie

 

  nsk logo     logo final2016 180x116

 

Apie mus

2002-aisiais Lietuvos verslo įmonės pranešė susiburiančios į aljansą „Langas į ateitį“ (oficialiai registruota asociacija „Langas į ateitį“), kuris pradeda vykdyti unikalų Lietuvoje verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai projektą.

„Langas į ateitį“  buvo suburtas inicijuoti abipusį verslo ir valdžios institucijų bendradarbiavimą, skatinant visuomenę naudotis informacinėmis technologijomis ir mažinant Lietuvos skaitmeninę perskyrą.

Suvienijus verslo bendrovių, šalies valdžios ir visos visuomenės pajėgas per gana trumpą laiką pasiekti įspūdingi rezultatai – Lietuvoje įsteigta per 800 naujų interneto prieigos taškų (VIPT), kur Lietuvos žmonės gali ateiti nemokamai naudotis internetu. Statistiškai Lietuva yra sukūrusi plačiausiai prieinamą interneto taškų tinklą Europoje. Pasitelkus verslo ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas interneto naudojimo pradmenų apmokyta daugiau nei 75 000 Lietuvos žmonių. Inicijuoti procesai lėmė ir tolesnę interneto taškų plėtrą bei nemažėjantį besimokančių naudotis internetu žmonių srautą.
Asociacijos projektų įspūdingi rezultatai ir paskatinti socialiniai pokyčiai buvo pastebėti ir įvertinti net trijuose ES  konkursuose.

„Langas į ateitį“ buvo apdovanota finalininko medaliu 2008 metų Europos Komisijos e. įtraukties konkurse (E-inclusion Award 2008) ir netgi tapo  šio konkurso „Skaitmeninio raštingumo“(Digital Literacy) kategorijos nugalėtoja. Konkurse dalyvavo per 450 projektų, o tarp nugalėtojų Lietuva yra vienintelė šalis iš naujai priimtų ES valstybių.

2010 m. asociacija „Langas į ateitį“ tapo Europos Komisijos paskelbto konkurso „Regio Stars Awards 2010“ nugalėtoja (kategorijoje „ICT applications for e-inclusion"). 2011 m. lapkričio mėn. „Langas į ateitį“  tapo Europos darbui reikalingų įgūdžių ugdymo aljanso (European Employability Alliance) konkurso nugalėtojų kategorijoje Darbui reikalingų moterų įgūdžių ugdymas.

Šiuo metu aljansas tęsia savo veiklą suteikdamas Lietuvos gyventojams nemokamą galimybę tobulinti savo kompiuterinio raštingumo įgūdžius internete (online) ir vykdydamas projektą, kurio tikslas – supažindinti ir išmokyti Lietuvos žmones saugiai naudotis elektroninėmis paslaugomis ir paskatinti vis dažniau naudoti internetą kasdieniame gyvenime.